Dzieci a Internet

Oczywiste jest to, że rodzice powinni za wszelką cenę chronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwami, które czyhają na nie w dzisiejszym świecie. Niestety, nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że w XXI wieku do listy potencjalnych zagrożeń trzeba również doliczyć to, co maluchy mogą znaleźć w sieci.

Właściwie nie da się ocenzurować Internetu. Każdy, kto z niego korzysta może więc wejść na przykład na strony o tematyce erotycznej.

Weryfikowanie wieku internauty poprzez wyświetlenie okna, w którym należy potwierdzić to, że ma się osiemnaście lat, jest całkowicie nieefektywne. Pornografia tak naprawdę jest tylko niewielkim fragmentem tego, co nasza pociecha może znaleźć w sieci, a na co patrzećnie powinna.

Musimy więc starać się kontrolować to, w jaki sposób nasze dziecko korzysta z Internetu. Dotyczy to szczególnie małych dzieci, które nie są do końca świadome tego, co robią.

Oczywiście, to że w sieci znaleźć można wiele nieodpowiednich dla maluchów treści nie oznacza wcale, że Internet ogólnie jest zły.

colle.com.pl